ana sayfabiyografihaberleryapımvideolarkitaplarkliplergaleriiletişim

Gonca ELMAS

Gonca ELMAS

Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar muhtelif bankalarda üst düzey yönetici olarak görev yaptıktan sonra çeşitli senaryo ve hikayelere imza attı. 2009 yılında “Konak” adlı gençlik filminin yapımcılığını üstlendi. Gençlere uyuşturucunun zararları konusunda mesajlar veren film, 11.Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde “Emek Ödülü”nü, Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde “Jüri Özel Ödülü”nü kazandı.

Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu'ndan 2010 Kültür-Sanat Ödülü alan Gonca Elmas, 2012 yılında ise ilk romanı “Kara Fatma” ile Tüketici Akademisi 25. Uluslararası Kalite Ödüllerinde “Yılın En İyi Kitabı”  ödülüne layık görüldü. Uşak Üniversitesi tarafından yardımcı ders kitabı olarak okutulan Kara Fatma romanı yazarın ilk kitabıdır. 2011 yılında onbir ayrı aşk hikayesinden oluşan “10 Çiçek 1 Böcek” adlı öykü kitabı çıkaran Yazar, 2012 yılında 3 Kadın 3 Kahraman Bir Vatan isimli romanını okuyucusuyla buluşturdu.

Sinema ve Televizyon programı yapımcısı olarak da faaliyetini sürdüren Gonca Elmas, Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları'nda Gönüllü Danışman olarak da çalışmakta ve Kurtuluş savaşı tarihimizi ve anılmayan kahramanlarımızı tanıtmak amacıyla birçok Üniversite ve Ortaöğretim okullarında konferanslarına devam etmektedir.

goncaelmas.com | Gonca Elmas © 2012 | Tüm hakları saklıdır. İçerik ve eserlerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Ajans DELTA